30 listopada, 2011

Szlachetny smakJakiś czas temu otrzymałam od firmy - Szlachetnysmak.pl próbki herbat i kaw. 
Były to 2 kawy i 4 herbaty - 2 zielone , 2 czarne.
Jak tylko otworzyłam paczuszkę, zakochałam w tych aromatach!
Furorę zrobiła kawa peru i jej przecudowny zapach, jako, że nie przepadam za kawą, posmakowała jej moja mama, walcząc o nią z tatą ; ) Jak skusiłam się na herbaty i bezprecedensowo wygrała - Słodki owoc, natomiast wszystkie są fenomenalne, zupełnie coś innego niż herbaty z torebek.

Zielona fantazja
Od producenta:
Ma smak bardziej gorzki niż herbata czarna, a w filiżance napar przybiera barwę jaśniejszą, zbliżoną do cytrynowożółtej lub słomkowej. Z początku wydawać się może, że nie jest ona dużo warta i możemy zniechęcić się do jej picia. Nie można jednak rezygnować, bo im więcej jej pijemy, tym bardziej można docenić jej smak. Jest wysoko ceniona dzięki licznym właściwościom zdrowotnym.
Zapobiega  i hamuje rozwój wielu nowotworów, obniża poziom cholesterolu, chroni przed zawałem serca, korzystnie działa w przypadku nadciśnienia tętniczego, ma wybitne właściwości przeciw wrzodowe, oczyszcza
organizm z toksyn i wiele innych.
Tym razem wzbogacona:OWOCEM PAPAJA, MANGO, ANANASEM,CZARNĄ PORZECZKĄ, TRUSKAWKĄ, SZAFRANEM

Herbata rzeczywiście ma gorzkawy smak, tym bardziej im dłużej parzymy. Niestety jestem miłośniczką słodyczy, więc furory nie zrobiła. Za to walory zdrowotne są bardzo obiecujące. Kiedy zalewamy ją gorącą wodą listki pięknie się rozwijają, aromat cały czas się utrzymuje, dodatkowo uwalnia się on również z owoców.
Cena: 16,80zł/100g

Kraina Czarów - czarna herbata
Od producenta:
Herbata Kraina Czarów jest to mieszanka herbat ceylońskich BOP1 dająca żywy, bogaty napar o miedzianej barwie i świeżym aromacie i ożywczym smaku z dodatkiem:OWOCÓW PAPAJA, HIBISKUSA, MALWY
BOP1- Herbaty łamane zdługich spiczastych liści zbieranych w chwili gdy pączek otwiera się wypuszczając liść, przeważnie bez tipsów. Cyfra "1" - oznacza najwyższą jakość.


Krainę Czarów skosztowałam następnego dnia z rana. Herbatka jest bardzo ożywiająca. Pierwszy łyk mnie nie przekonał, natomiast im dłużej piłam tym bardziej się nią rozkoszowałam. 
Cena: 14,80/100g

Green Spring
Od producenta:
Tym razem wzbogacona: TRAWĄ CYTRYNOWĄ, DYNIĄ, ZIELONĄ PAPAJĄ, NAGIETKIEM

Herbata różni się od Zielonej Fantazji walorami smakowymi. Jest wzbogacona o inne dodatki. Herbatka jest bardziej orzeźwiająca, ale także gorzkawa.
Cena:16,80/ 100g

Słodki Owoc - herbata czarna

To mój numer jeden! Uwielbiam tę herbatę. Pięknie pachnie, domieszka suszonych plastrów banana uzupełnia smak i zapach. Herbata jest słodka lekko owocowa. Polecam spróbować :)
Cena: 14,80/ 100g

Kawa Peru : Ogromnie smakowała mojej mamie :) Ma lekko kwaskowaty, zrównoważony smak. Cena: 9,90/ 100g
Kawa Pięć Aromatów:  Ciężko określić smak kawy, jest niepodważalny i nie do podrobienia. Nawet ja jako smakoszka herbat, polubiłam tę kawę. Cena: 12,00/ 100g